CD Projekt Red, Odak Noktasını Witcher 4’e Kaydırıyor


CD Projekt Red (CDPR), en son mali kazanç raporu olan 2023’ün üçüncü çeyreği kapsamında yaptığı sunumda, geliştirme ekibinin çoğunluğunun merakla beklenen Witcher 4 oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. Raporda ayrıca, Cyberpunk 2077‘nin genişleme paketi olan Phantom Liberty’nin dünya genelinde 4.3 milyon adetten fazla satışa ulaştığını gösteren etkileyici satış rakamları da paylaşıldı. Paylaşılan rakamlara göre genişleme paketi, mevcut oyuncu kitlesi üzerinde yaklaşık %20’lik bir etki oranına sahip olmuş.

CDPR’nin Q3 raporundaki sunum sayfaları, Phantom Liberty, Cyberpunk 2077’nin Ultimate Edition’u, Cyberpunk 2077 desteği, Sirius projesi, GWENT, The Witcher 3 Next-gen ve Witcher 4 (kod adı Polaris) dahil olmak üzere devam eden projelerde yer alan stüdyonun geliştirme ekiplerine dair detayları da içeriyordu. Raporda, CDPR’nin personelinin çoğunluğunun şu anda yeni Witcher oyununa odaklandığı belirtildi.

CD Projekt Red, Mart 2022’de yeni bir Witcher oyununun geliştirilme sürecine başlandığını ve Unreal Engine 5 oyun motorunun kullanıldığını açıklamıştı.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x