Battlefield 4 İnceleme(BETA)

battlefield-4_cover-ps3

  • Oyun Adı: Battlefield 4(BETA)
  • Yapımcı: EA Digital Illusions CE
  • Oyun türü: FPS
  • Çıkış Tarihi: 1 Kasım 2013
  • Fiyat: 180 TL (PS3,XBOX 360)
  • Satın Alınabilecek Yerler: AralGame, GAMOBA

4 Ekim’de bildiğiniz gibi BF4’ün deneme sürümü yani beta sürümü yayınlandı.Bende hemen PS3 açtım ve indirmeye başladım.Oyunu ilk açtığım an o kadar heyecanlıydım ki anlatamam.Gelelim oyun modlarına.

Beta sürümde sadece Multiplayer moduna bakma fırsatımız oluyor ve Multiplayer modunda iki oyun modu bulunuyor.Bunlardan biri Domination diğeri ise Conquest moduydu.

Domination modunda hiçbir araca binemiyoruz ama çok çekişmeli bir maç oluyor.Çünkü Conquest moduna göre harita küçük olması ve yapabileceğimiz şeyler çok az.Diğer modla aynı olan tek şey ise ikisinde de bölge ele geçiyoruz.

Conquest moduna geldiğimiz zaman birçok araca binme şansımız oluyor.Binaların üstüne çıkarak bölge ele geçirmemiz gerekiyor ve bunun dışında harita daha büyük olduğu için siper yerleri daha fazla bulunuyor.

bf4-3

Sınıflar

Sınıflarda Battlefield 4‘te hiçbir değişiklik bulunmuyor. Yani Assault, Engineer, Support ve Recon sınıflarını seçerek yıkıma başlayabiliriz.

Battlefield4

Kontroller

Battlefield 3 ile aynı kombinasyona sahip olduğu için hiç zorlanmadan oyunun atmosfreine direk giriş yaptım.Eğer Bf3 oynadıysanız hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Atmosfer

bf4-2

Oyunun atmosferi Battlefield 3’e göre daha akıcı bir hale getirilmiş.Bunun için oynarken hiçbir bug sorunu yaşamadım.Yalnız oyundaki kaplamalar çok kötüydü.Beta olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum.Oyun çıktıktan sonra her şey daha çok belli olur.Bunun dışında kaplamalarda gecikme bulunuyordu.Gelelim çevreye; çevre unsuru oyuna çok güzel bir şekilde aktarılmış ve oyunu oynarken çevre ayrı bir heyecan katıyor.

Deprem mi oluyor ne?

BF4

Oyunun Conquest modunda en çok dikkat çeken olaylardan biri de binanın yıkılması oluyor.Binanın yıkılışı ilgimi ilk başta baya bir  çekmişti ve çok yaratıcı görünüyordu.Yalnız binanın yıkılışını dışarıdan detaylı izlediğim zaman sanki basit bir maket bina yıkılıyor gibiydi.Grafiksel açıdan şuan ne kadar eleştirirsem eleştireyim hata yapmış olurum.Çünkü oyunun beta sürümü olduğu için grafiksel açıdan düşürülmüş olabilir.Oyunun görüntü kalitesi yeni nesil sürümde daha net ve detaylı olacak.

Araçlar

Oyunda normal askeri bir araç,tank ve helikopter bulunuyor.Helikopter haricinde diğerlerini kontrol ederken pek zorlanmıyoruz.Helikopteri kullanmaya geldiğimizde kontroller hafif oynatarak kontrol etmemiz gerekiyor.Çünkü eğer öyle yapmazsanız ve bir helikopter sizle çatışmaya kalkıştı mı başına büyük bela almış oluyorsunuz.Eğer benim nasıl kontrol ettiğimi merak ediyorsanız.İlk başta kontrol edebildiğimi sanıyordum fakat düştüğümü anladığım zaman süremediğimin farkına vardım.Oyunun beta sürümünü PS3’ten incelediğimi son kez belirteyim ve eğer sizde isterseniz hemen PSN’ye girip oyunu indirebilirsiniz.Battlefield 4 1 Kasım piyasada çıkışını yapacak.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x