Battlefield 2042 Duyuruldu!

Battlefield 2042

Uzun bir süredir oyuncular tarafından merakla beklenen Battlefield serisinin yeni üyesi nihayet duyuruldu. Serinin yeni üyesi, beklenenin aksine Battlefield 6 yerine Battlefield 2042 ismi ile karşımıza çıkıyor ve isminden de anlayacağınız üzere yakın bir gelecekte geçiyor.

Hikaye Modu Bulunmayacak

Battlefield 2042 oyununda hikaye modu bulunmayacak, multiplayer moduna odaklanacak bir oyun olacak. Multiplayer modunda seride ilk defa 128 oyuncu desteği gelecek ve böylece devasal haritalarda oyunculara çok daha iyi bir savaş deneyimi sunulacak fakat 128 oyuncu desteği yeni nesil konsollar ve PC ile sınırlı olacak. Eski nesil konsollar 64 oyuncu destekleyecek.

Çok daha fazla yıkım ve afet olayları ile karşılaşacağımız Battlefield 2042 hakkında DICE genel müdürü Oskar Gabrielson, şunları söyledi:

“Battlefield 2042, serinin bir evrimidir ve oyuncularımızın isteklerini kucaklar – yoğun mücadele ve bir sürü inanılmaz, beklenmedik olay içeren nihai Battlefield çok oyunculu sanal alanı. DICE Stockholm, DICE LA, Criterion ve EA Gothenburg ile birlikte hepimiz bu oyunu geliştirirken çok eğlendik ve şimdi oyuncuların oyuna dahil olma zamanı. Bulacakları şey, inşa ettiğimiz üç farklı destansı bir deneyim olacak. Seveceklerini düşünüyoruz.”

Savaşın Konusu

Battlefield 2042’de dünya uçurumun eşiğinde. Gıda, enerji ve temiz su kıtlığı düzinelerce ulusun başarısız olmasına yol açarak insanlık tarihinin en büyük mülteci krizini yarattı. Bu Non-Patriated(Vatansızlar) ve No-Pats arasında aileler, çiftçiler, mühendisler ve hatta askerler var. Bu krizin ortasında, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya dünyayı topyekûn bir savaşa çekiyor. No-Pat Uzmanları her iki tarafa da katılır, bir bayrak için değil, bu yeni dünyada Non-Patriated geleceği için savaşırlar.

Çıkış Tarihi Açıklandı ve Ön Siparişe Açıldı

Battlefield serisinin yeni üyesi Battlefield 2042, 22 Ekim 2021 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC platformları için çıkış yapacak. Oyunu satın almak isteyen oyuncular, şuanda ön sipariş verebilirler. Platformlara göre ön sipariş fiyatlarını hemen aşağıdan görebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x