Alan Wake 2 Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Tek oyunculu bir psikolojik hayatta kalma korku deneyimi sunan ve birçok ödüle layık görülen Alan Wake’in devam oyunu Alan Wake 2 için PlayStation Showcase etkinliğinde oynanış fragmanı yayınlandı. Remedy Entertainment, serinin devam oyununda bir kez daha korku ve gerilimi ustalıkla harmanlayarak bizi büyüleyici bir dünyaya davet ediyor.

Oynanış fragmanı, atmosferiyle ilk saniyelerden itibaren izleyicileri etkisi altına almayı başarıyor. Karanlık ve kasvetli bir ormanın derinliklerinde yer alan Bright Falls kasabası, aurasıyla tekrar karşımıza çıkıyor ve Remedy’nin Northlight oyun motoruyla yaratılan evren, görsellik olarak oyuncuları büyülüyor. Geliştirici ekibin belirttiğine göre oynanış fragmanının tamamı PlayStation 5 üzerinden kayıt alınmış. İzlediğimiz görüntülerin oyun motorundan alınan görüntüler olmadığı vurgulanıyor.

Ayrıca Remedy Entertainment iletişim direktörü Thomas Puha, ilk Alan Wake’i (veya Alan Wake Remastered’ı) hiç oynamayan oyuncuların herhangi bir endişe duymaması gerektiğini çünkü ilk oyunu kaçırmış oyuncuların, oyunun hikayesi hakkında herhangi bir ön deneyime veya bilgiye sahip olmadan kolayca devam oyununu oynayabileceğini belirtiyor.

Alan Wake 2 Hikayesi

Etrafı Kuzeybatı Pasifik’le çevrili küçük bir kasaba olan Bright Falls’ta cinayetle sonuçlanan bir dizi ayin huzuru bozuyor. Zorlu vakaları çözmesiyle tanınan başarılı FBI ajanı Saga Anderson ise cinayetleri araştırmaya geliyor. Anderson’ın elindeki vaka, ancak bir korku hikâyesinde olabilecek şeylerin gerçekleşmesiyle kâbusa dönüşüyor.

Dünyamızın ötesindeki bir kâbusta sıkışıp kalmış Alan Wake, yaşadığı gerçekliği şekillendirip bu tutsaklıktan kurtulmak için karanlık bir hikâye yazıyor. Wake, bu karanlık dehşet peşindeyken akıl sağlığını korumak ve kötülüğü yenmek için çabalıyor.

Anderson ve Wake’in çaresiz yolculukları iki ayrı gerçeklikte olsa da yürekleri ikisinin de anlamadığı bir şekilde birbirine bağlı; birbirlerini yansıtıyor, tekrarlıyor ve içinde bulundukları dünyaları etkiliyorlar.

Korkunç hikâyenin sebebiyet verdiği doğaüstü karanlık Bright Falls’u istila ederek sakinlerini yozlaştırıp Anderson ve Wake’in sevdiklerini tehdit ediyor. Işık ise karşılaştıkları karanlığa karşı tek silahları ve sığınakları. İçinde yalnızca kurbanların ve canavarların olduğu korku hikâyesine sıkışıp kalan Anderson ve Wake bundan kurtularak olmaları gereken kahramanlara dönüşebilecekler mi?

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Alan Wake 2, 17 Ekim 2023 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC platformları için çıkış yapacak. Oyunu şuanda ön sipariş verebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x