Aaron Greenberg: “Inside Xbox Sunumuyla İlgili Yanlış Beklentiler Oluşturduk”


Geçtiğimiz gün gerçekleşen Insıde Xbox etkinliğinde Microsoft‘un yeni nesil konsolu Xbox Series X için 3. parti firmalar tarafından yapılan birçok yeni oyunun duyurusu yapıldı. Yapılan etkinlikte yeni oyun duyuruları görsek de birçok oyuncu Xbox Series X üzerinden kaydedilmiş saf oynanış videoları görmeyi istiyordu. Çünkü Xbox cephesi etkinliği duyururken “First Look Xbox Series X Gameplay” ismiyle duyurmuştu ve 3. parti firmalar tarafından yapılan oyunların Xbox Series X üzerinden kaydedilmiş saf oynanış videolarını göstereceklermiş gibi bir beklenti yaratıldı.

Insıde Xbox etkinliği beklenildiği gibi olmadı ve oyunlardan oynanış videoları görmek yerine oyun içi sahnelerden oluşan oynanış fragmanları gördük. Özellikle geçtiğimiz günlerde duyurulan Assassin’s Creed Valhalla‘dan oynanış videosu göreceğimiz söyleniyordu fakat oyun içi sahnelerden oluşan basit bir oynanış fragmanı dışında bir şey göremedik.

Beklediklerini bulamayan oyuncular da tepkilerini sosyal medya üzerinden göstermeye başladı ve Xbox oyun pazarlama yöneticisi Aaron Greenberg bu durumla ilgili yapılan eleştirilere Twitter üzerinden cevap verdi.

Aaron Greenberg: “Eğer hiçbir şey söylememiş ve Nisan ayındaki Inside Xbox gibi sadece çıkıp gösterseydik tepkilerin farklı olacağını düşünüyorum. Yanlış beklentiler oluşturduk ve bu bizden kaynaklıydı. Tüm geri bildirimler için teşekkür ediyoruz ve ekip olarak bu geri bildirimleri dinleyeceğimizin sözünü veriyoruz.”

Siz durumla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft büyük beklentiler oluşturmakta hata mı etti?

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x