World War 3
World War 3

World War 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu mu?

Merak ile beklenen, 3. Dünya Savaşı’nı konu olarak ele alacak oyunun çıkış tarihi belli oldu. 2018 sonbaharda çıkarılması bekleniyor. 3. Dünya Savaşı ve olası sonuçların göz önüne alınarak oynanacağı bu oyun oyun severler için büyük merak konusu oldu. World War 3, The Farm 51 adlı şirket tarafından geliştirildi. Aynı zaman da The Farm 51’in yayınlayacağı oyunun içerisindeki silahlar tamamen güncel. Bu gün ülke ordularının, kullandıkları mühimmat ve silahlarla paralel olarak üretilen oyun, tam bir aksiyon oyunu.

World War 3

Gerçek dünya 3. Dünya Savaşını bekliyor. Bu beklenti içerisindeyken bu tarz bir oyunun gelmesi manidar. Albert Einstein 3. Dünya Savaşı Hakkında şöyle belirtmişti ‘’ 3. Dünya Savaşında silahların kullanılacağını biliyorum ama aynı zaman da 4. Dünya Savaşında taş ve sopaların kullanılacağını da biliyorum’’. World War 3 first person shooter tarzında karşımıza çıkacak gibi duruyor. Oyunun içerisinde, nükleer silahların kullanılıp, kullanılmayacağı halen merak konusu. Oyunun içerisinde yer alacak ülkeler, gerçek adlarıyla mı kullanılacak? Yoksa benzer isimler ile mi? Böyle bir devirde bu oyunun yapılması bile büyük bir risk. Oyun savaş oyunu olacağından, kazanan ve kaybeden devletler olacak. Oyunun içerisinde kaybedecek olan devletlerde ki oyun severlerin ne diyeceği büyük muamma. 2018’in sonlarında gelecek olan bu oyun için herkes tetikte. Büyük ihtimalle çıkar çıkmaz, oyun yayıncılarının ilgi odağı olacak. Enteresan oynanış ve yorumlar ile karşılaşabileceğimizi düşünüyoruz. Mesela kendi ülkesi ile gerçek olmasa bile, savaşmak istemeyen insanların sayısı bir hayli yüksek olacak gibi duruyor.

Daha önce de oyunlara konu olan Dünya Savaşlarında bu kez bir ilk gerçekleşiyor. Henüz gerçekleşmeyen, gerçekleşme olasılığı çok yüksek olan World War 3’yi erken yaşayacağız. Tabii ki de bunun sadece bir oyundan ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Oyun zaten gergin olan, dünya politikasını umarız daha fazla germez. Herkesin keyifle ve objektif şekilde oynaması gereken bir oyun olacak. Oyun daha savaş gelmeden, onu bizlere yaşatmayı ve sonuçlarını göstermeyi hedefliyor.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x