Twitter Kapanıyor

twitter-logo-2

Ünlü sosyal medya devi hakkında büyük iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Nereden çıktığı bilinmeyen bir kaynak, bu hafta içerisinde sürekli attığı Tweetler ile Twitter‘ın 2017 yılında kapanacağını ilan etti.

Bomba etkisi yaratan bu haber kısa sürede milyonlarca kez kişi tarafında  paylaşılarak adeta gündem konusu haline geldi. Uzmanlar Twitter‘ın kötü gidişatını geçen yıllardan beri sürekli söylemekteydi. Aktif kullanıcı sayısı ne kadar da 325 milyon olsa, kullanıcı sayılarında büyük düşüşler gözükmekteydi. Bunun başlıca sebepleri, uzun zamandır gelmeyen güncellemeler ise kullanıcıların sıkılmaları ve reklamların aşırı bir şekilde artış göstermesi olarak gösterilebilir.

2016 yılının son üç çeyreğinde gelen sonuçlara göre, şirket 107 milyon dolar zarar etmiş, bu yılın tamamlanması ile toplamda 250 milyon dolarlık bir zarar söz konusu olacağı belirtiliyor.

Bu söylentilerin ardından Twitter yetkililerince bir açıklama yapılarak durumun asılsız olduğu söylendi. Twitter internet var oldukça hizmet edeceği ve sonuna kadar savaşacağı yönünde bilgiler verildi. Ayrıca yakın bir zamanda büyük bir güncelleme geleceği bilgisi de aktarıldı.

 

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x