Horizon Forbidden West ve Sackboy: A Big Adventure PS4’e de Gelecek

PlayStation 5 platformuna özel olarak duyurulan Horizon Forbidden West ve Sackboy: A Big Adventure oyunlarının PlayStation 4 platformuna da geleceği açıklandı. PlayStation Blog üzerinden yayınlanan makalede ile birlikte yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Ek olarak, PS4 topluluğunun farklı zamanlarda PS5’e geçiş yapacağını biliyoruz ve bazı özel ürünlerimizin PS4 sürümlerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sackboy A Big Adventure ve Horizon Forbidden West de PS4 için çıkış yapacak. Bu üç oyun, PS5’in ultra yüksek hızlı SSD ve DualSense denetleyicisi gibi benzersiz yeni nesil özelliklerinden yararlanmak üzere tasarlanmış olsa da PS4 sahipleri de bu oyunları piyasaya sürüldüğünde deneyimleyebilecek. Oyunların PS4 dijital sürümleri, her iki PS5 konsolunda da ücretsiz bir yükseltme içerirken, bu oyunların PS4 disk sürümleri, Ultra HD Blu-Ray disk sürücüsüne sahip PS5’te ücretsiz bir yükseltme içerir.”

Sony daha öncesinde yeni nesile odaklanmak istediklerini ve bundan dolayı mevcut nesile oyun geliştirmeyeceklerini açıklamıştı. Sizce Sony’nin bu fikrinden dönmesinin sebebi ne?

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x