TeknoKonsol
Oyuncunun Gerçek Adresi

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu İnceleme

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu İnceleme

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu inceleme

“Gerçek Yeni Nesil Daha Yeni Başlıyor”

 • Oyun Adı: Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu
 • Oyun Türü: Aksiyon/Macera
 • Platform: PS4
 • Dil: Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazı
 • Oyuncular: 1
 • Ağ Oyuncusu(Multiplayer): 2-8
 • Dağıtıcı: Sony
 • Geliştirici: Naughty Dog
 • Çıkış Tarihi: 10 Mayıs 2016(satışta)
 • Oyun boyutu: 44.3 GB
 • Fiyat: 189 TL
 • Satın Alınabilecek Yerler: Hepsisony , PSN Store

Uncharted serisi hepimizin oldukça beğendiği PS4’e özel olarak geliştirilen oyun serilerindendir ve bu yazımızda Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu incelemesi ile karşınızda olacağız. Çoğumuz mutlaka Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu inceleme puanlarını başka sitelerden görmüşlerdir fakat oyunu bir de biz puanlayacağız. İlk olarak oyunun hikayesini spoiler vermeden anlatmaya çalışacağım.

Hikaye

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu inceleme
Uncharted 3: Drake’s Deception’da yaşanan olayların üstünden geçen üç yıldan sonra Nathan Drake, hazine avcılığı dünyasını büyük ölçüde arkasında bırakır. Lakin 15 yıldır görmediğimiz ve öldüğünü sandığımız Nathan Drake’in kardeşi Sam Drake, hayatını kurtarması için Nathan Drake’den yardım ister ve Nathan Drake‘e reddedemeyeceği bir serüven teklifi sunmasıyla Nathan Drake geride bıraktığı hazine avcılığı ve hırsızların dünyasına geri dönmek zorunda kalır. Nathan’ın hayatının yön değiştirmesi çok uzun sürmez. Eh sonuçta konu aile olunca ailemiz için her şeyi yaparız.

Kaptan Henry Avery’nin uzun süre önce kaybolmuş 400 milyon dolar değerindeki hazinesinin peşine düşen Sam ve Nathan kardeşler, Madagaskar ormanlarının derinliklerindeki korsan ütopyası Libertalia’yı bulabilmek için yola koyulur. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, oyuncuları Avery‘nin uzun süre önce kaybolmuş hazinesini aramaları için orman adalarına, uzaklara yayılmış şehirlere ve karla kaplı dağlara kadar dünyanın her noktasında geçen bir yolculuğa götürecek.

Tabi ki hikayemiz sözlerle açıklayabildiğimiz kadar kolay değil. Karşımıza çıkacak düşmanları alt etmemiz gerekecek. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nun hikayesini sizlere kısaca böyle anlatabildim. Şimdi bide Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nun en çok bahsedilen grafikleri hakkında konuşalım.

Grafikler

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu incelemeGrafiklere baktığımız zaman direk olarak Naughty Dog geliştirici firmasının yine elinden gelenin en iyisini yaptığı belli oluyor. Özellikle ışıklandırma, doku kalitesi, modelleme, çevre detayları ve efektler muazzam gözüküyor.
Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu inceleme
Motion Capture teknolojisi ile daha gelişmiş yüz hareketlerine yer verilmiş. Anlayacağınız Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu bize tam anlamıyla PS4 oyun konsolunun gücünü kanıtlayacak nitelikte. Bu kadar iyi grafiklere gözlerinizle şahit olmanızı tavsiye ederim çünkü tam gözlere şenlik getirecek nitelikte.

Oynanabilirlik

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu incelemeÖzellikle her PS4’e özel geliştirilen oyunlarda olduğu gibi Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’da Dualshock 4 kontrolcüsünün nimetlerinden faydalanıyor fakat Uncharted deyince aklımıza oynanabilirlik açısından zıplama ve tırmanma geliyor. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nda bir de halat işin içine eklenmiş ve oyuna bambaşka bir tat katmış. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, oynanabilirlik açısından da zıplama, tırmanma ve halatın iyice oyuna yedirilmiş olmasından dolayı gayet başarılı oluyor.

Ses

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu incelemePS4’e özel olarak geliştirilen bir oyun denildiğinde aklımıza gelen şeylerden birisi de dil desteğidir. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu resmi olarak Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazı seçeneklerini desteklemesiyle Türk PS4 oyuncularını gönlünden vuruyor ve oyunculara daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Türkçe Altyazı ve Türkçe Dublaj çalışmalarından dolayı Playstation Türkiye’ye buradan teşekkür ediyoruz ve çalışmalarının devamını diliyoruz. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nun oyun içi ses efektleri de gayet tatmin edici seviyede.

Genel

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu incelemeGenel olarak Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyununu değerlendirecek olursak yılın oyunu olmaya aday muhteşem bir oyun olduğunu söylemeden geçemem. Eğer şu günlerde çok iyi grafiklere sahip aksiyon/macera türünde ve aynı zamanda Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazı destekleyen bir oyun arıyorsanız Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu tam da size göre.

Oyundan Görüntüler:

9.2

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu İnceleme

 • Hikaye 9
 • Grafik 9.5
 • Oynanabilirlik 9
 • Ses 9
 • Atmosfer 9.5
Yorumlar