TP-Link AP300 İnceleme

TP-Link AP300Bilindiği üzere son yıllarda TP-Link modemler oldukça popüler hale geldi ve en çok kullanılan modemler arasına girmeyi başardı. Belki de evlerde en çok kullanılan ADSL modem markası TP-Link’tir. Bunun sebebi ise gerçekten hızlı veri akışı sağlayabilmesi ve bu hızlı veri akışına göre modemin oldukça ucuz olmasıdır. Tabi bu bazı ucuz modemlerde bazı sorunlar çıksa da insanlar bu modeme yönelmektedir. Bunun bilincinde olan Tp-Link üreticileri sürekli olarak yeni modem çıkartmakta ve her çıkardığı modemle daha iyi sonuçlar elde etmektedir. Bunun en son örneklerinden biri de TP-Link AP300 modemidir. Tabi biraz daha para koyup AP500 modelini de alabilirsiniz. AP500 modeli AP300 modeline göre daha hızlı bir modemdir. Eğer 4K video izliyor ve sürekli online oyun oynuyor iseniz TP-Link AP300 modemi sizin ihtiyacınızı rahatlıkla giderecektir.

TP-Link AP3002 antenle gelen modemde bu antenler istenilen farklı bir antenle değiştirilebiliyor. Modemin arka tarafında Ethernet portu mevcut olup WPS ve LED butonlar rahatlıkla görülmektedir. Tabi bunların yanında cihazda güç ve reset butonları da mevcut. Bu modem 2.4 GHz ve 5 GHz bantlarında çalışmaktadır ve toplamda 1200 Mbps gibi muazzam bir hıza erişebilmektedir.

Tp-Link modemlerin bilindiği üzere Türkçe dil desteği oldukça gelişmiş bir durumda. Bu yüzden cihazınızı aldıktan sonra hiç bilgisayar bilmeseniz dahi kurulum CD’si sayesinde çok rahat bir şekilde modeminizi kurabiliyorsunuz. Böylece başkalarına para vermeden kendiniz çok kısa süre içerisinde modeminizi kurabiliyorsunuz. Sadece bağlı olduğunuz Telekom bilgilerini önceden hazır etmeniz gerekiyor.

Bu modemin bu kadar üst düzey çalışmasında tabi ki Broadcomm işlemcinin payı büyük. İçinde bulunan çift çekirdekli 800 Mhz işlemci sayesinde birden fazla cihaz modemi kullansa dahi herhangi bir performans sorunu yaşanmıyor. TP-Link AP300’ün şu an ki piyasa fiyatı 470₺ civarında olup her teknoloji marketinde rahatlıkla bulunabiliyor. Tabi bu ürünün 3 farklı seçeneği var. Taban versiyonu olan AP200 modelini almak isterseniz kapasite ve hızı elbette AP300’e göre daha düşük olacaktır. Eğer daha büyük kapasitede ve daha hızlı modem almak istiyorsanız AP500 modelini satın alabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x