Televizyonda En Fazla Ne Tür Reklamları İzledik?

Televizyonda En Fazla Ne Tür Reklamları İzledik ?

Medya takip ajansı olan Interpress’in televizyon üzerinden yayınlanan reklamlara yönelik yapmış olduğu çalışmaya göre 2016 senesi boyunca ekranlarınızda yayınlanan reklamların bir önceki yıllara göre yaklaşık 737 saatin üzerinden ve bu saatin artarak devam etmesinin sonucu toplamda 19 bin 835 saati aştığını belirtti.

Ekranlarda Yayınlanan Spot Sayısı Ne Kadar?

Geçtiğimiz yıllarda ekranlarınızda yayınlanan spot sayısının ise 3 milyon 240 bin 997 adet olduğu tespit edilerek duyuruldu. Bundan bir önceki sene ise televizyonunuz da 3 milyon 140 bin 119 spot ve 19 bin 98 saat ekranlarda reklam izlemiştik. Bu yıl televizyon üzerindeki reklamlar üzerinden Interpress tarafından gıda sektöründen iletişime, Finanstan inşaata gibi bir çok sektöre kadar yaklaşık 32 farklı sektörün verilerin incelendiğinde televizyonda en fazla reklamı çıkan sektörün 544 bin 741 adet spot ve yaklaşık olarak da 3 bin saatten fazlada reklam süresi ile gıda sektörü olarak belirlendiğini duyurdu.

İletişim Sektörü

Gıda sektörünün 257 bin 515 adet spot ve yaklaşık olarak da 2 bin saatin üzerinde reklam süresi ile iletişim sektörünün takip ettiği de gözlerden kaçmadı.

Kozmetik ve Kişisel Bakım Sektörü

Üçüncü sırada bulunan diğer bir sektör ise 317 bin 211 spot sayısı ile ve 2 bin saate yakın olarak da reklam süresi ile birlikte Kozmetik ve Kişisel Bakım sektörü yer aldı.

İnşaat Sektörü

Geçtiğimiz yıllarda televizyon üzerinden izlediğiniz reklamlar içinde inşaat reklamlarında büyük sayıda artış söz konusu olurken 243 bin 322 adet spot ve yaklaşık olarak da 400 saate yakın reklam süresi ile birlikte sektörün bir önceki yılın reklam sıralamasında bulunduğu sekizinci sıradan dördüncü sıraya yükseldiğinin tespiti yapıldı.

Keyword : Televizyonda En Fazla Ne Tür Reklamları İzledik

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x
()
x