Android Pie
Android Pie

Android Pie Telefonlara Yapay Zeka Sunacak

Android, yapay zeka macerasına oldukça geç başlamış gibi görülse de aslında sistem hiçte öyle değildir. Google geçmişten günümüze oldukça iyi atılımlar yaparak yapay zekayı en üstün hale getirmeyi başarmış ve bizlere bulabileceğimiz en üstün yapay zekayı sunmuştur. Milyonlarca dolar yatırım yapan Google bunun meyvelerini yavaş yavaş almaya başlamıştır. Google, Android’in yeni sürümü olan Android 9.0 Pie’yi yayınlamıştır. İlk etapta Pixel cihazlar için yayınlanan bu güncelleme yakın zamanda diğer amiral gemilere de gelecektir. Android Pie ile birlikte telefon hayatımıza bir ilk olarak yapay zeka da eklenmektedir. 20 yıllık cep telefonu serüvenimizin en yeni halkası olan yapay zeka ileriki dönemlerde de kendini geliştirecek ve bizlere oldukça fazla yardımcı olacaktır. Yeni gelen yapay zekanın ilk hedefi ise batarya olarak belirlenmiştir. Sizlerin kullanım alışkanlığını tarayarak çalışan batarya ile işlemci saat hızlarınız uygulamadan uygulamaya değişiklik gösterecektir. Sürekli kullandığınız uygulamalarda işlemci saat hızının artış gösterirken nadiren kullandığınız uygulamalarda azalacak ve şarjınız daha uzun ömürlü olacaktır.

Android Pie

Ekran Parlaklığı Alışkanlıklarını Öğrenmek

Android pie ekran parlaklığı alışkanlığı öğrenme konusunda sizi hayal kırıklığına uğratmayacak ve size özel ayarlamalar yapabilecek. Bunun yanında arka planda açık olan uygulamaları alışkanlıklarınıza göre öğrenip kullanmadığınızda otomatik olarak kapatabilecek. Ayrıca bunun yanında hızlı ekran kaydı alma gibi ekstra yeni özelliklerde bizlere sunulacaktır.

Android Pie Telefonuma Gelecek mi?

Android Pie telefonuma gelecek mi? Sorusu dünya üzerinde birçok Android kullanıcısının merak edebileceği sorular arasında yer almaktadır. Eğer 1 yıldan eski olmayan bir telefon kullanıyorsanız büyük ihtimal Android Pie gelmesi olasıdır. Fakat dağıtıcıdan dağıtıcıya durum değişkenlik gösterebilir. Örneğin Samsung marka bir telefon bu güncellemeyi hemen alacakken diğer X marka yeni çıkmış bir telefon bu güncellemeyi almayabilir. Sizlerde detaylı bilgi almak için dağıtıcınızın internet sayfasını ziyaret edebilir, bunun yanında resmi açıklamalara göz atabilirsiniz. Her telefon markası resmi olarak güncelleme vereceği telefonları duyurmaktadır. Android Pie 2019 itibari ile yeni çıkacak her telefonda yer alacak gibi durmaktadır.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x